Закрити
Поради батькам слабозорих дітей
18 Червня 2013, 17:30 , Переглядів: 6531
FacebookTwitterLivejournal
Поради батькам слабозорих дітей Фото: http://fruitonews.ru Поради батькам слабозорих дітей

Виховання і навчання дітей з порушеннями зору має здійснюватись обов’язково з урахуванням їх можливостей. При знижених зорових функціях відмічається підвищена втомлюваність дітей, знижується їх працездатність.

ПРИЧИНИ

Кожного року в дитячі навчальні заклади вступають діти, що мають різноманітні клінічні форми порушення зору, які обумовлюють різноманітність вторинних відхилень в психічному, фізичному розвитку дітей, у  формуванні орієнтації в просторі, координації рухів і т.д. При цьому, бідність зорової інформації нерідко негативно впливає і на інтелектуальний розвиток дитини.

Порушення зору є різноманітним, адже кожне з них є наслідком певної причини або сукупності причин. Основними причинами виникнення зорової патології є наступні:

  • генетичні (спадкові хвороби);
  • патології вагітності;
  • вплив зовнішніх факторів (травми, хвороби, ліки і т.д.);
  • вік людини (у ранньому віці око дитини ще недостатньо пристосоване до повноцінного цілісного сприйняття зображення, а в старечому віці впливає фактор «зношування», тобто зниження зору у цьому віці є фізіологічною закономірністю).

ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ

Комплексне лікування порушень зору передбачає різні способи офтальмологічного й корекційного впливу в сполученні із загально зміцнювальними заходами й лікуванням супутніх захворювань.

Одним з етапів лікувально-відновлювальної роботи зі слабозорими дітьми є плеоптичний. Ефективність плеоптичних методів лікування підвищують спеціально спрямовані корекційно-педагогічні вправи, що сприяють розвитку порушених функцій - гостроти зору, фіксації, кольоророзрізнення. Учбово-наочні посібники  підбираються  відповідно до лікувально-офтальмологічних, і педагогічних вимог.

 Найбільш сприятливим оптичним корекційним засобом є окуляри. Окуляри поліпшують зір, створюють нормальні умови для розвитку й роботи очей.

Вони ліквідують невідповідності в акомодації й конвергенції, що супроводжують далекозорість і короткозорість, сприяють розвитку бінокулярного зору.

Дуже важливо, щоб окуляри були правильно вдягнені, оправа добре підібрана до особи, відстань між центрами лінз дорівнювало відстані між зіницями дитини. Недбало вдягнені окуляри не роблять потрібної дії, як, втім, і нерегулярне користування ними. Скло окулярів варто періодично змінювати, тому що з віком заломлююча сила ока також змінюється. До зручних, точно підібраних окулярів діти звикають швидко й не відмовляються їх носити. Строк користування окулярами визначається лікарем-окулістом дитячого садка. Гострота зору дитини може змінюватись в залежності від віку

Лікування порушень зору в спеціалізованому дитячому садку проводиться, по-перше, ортоптичними методами, що припускають застосування спеціальної апаратури, і, по-друге, за допомогою комплексу цілеспрямовано розроблених корекційно-педагогічних вправ.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ

Виховання і навчання  дітей з порушеннями зору  має здійснюватись обов’язково з урахуванням їх можливостей. При знижених зорових функціях відмічається підвищена втомлюваність дітей, знижується їх працездатність.

Необхідно слідкувати за відповідністю меблів до росту дітей, за дотриманням правильної посадки при виконанні зорових робіт (читання, малювання и т.д.),   за правильним використанням засобів індивідуальної оптичної корекції  та інших оптичних засобів.

Перегляд телевізійних передач і робота з комп’ютером передбачають дотримання певних  рекомендацій і вимог.

Не можна дивитись телевізор у повній темряві,тому що при слабкому освітленні погано розрізнюють  кольори, а різкий контраст між яскравим екраном і неосвітленим приміщенням несприятливий для зору. Тому в приміщенні, де стоїть телевізор, має бути ввімкнене неяскраве світло  (позаду або збоку від глядача).  Мінімальна відстань від екрана до очей глядача має складати не менше 5-7 діагональних розмірів екрана.

 Дошкільникам і молодшим школярам можна дозволити безперервно дивитися цікаві для них передачі тривалістю до 10-15 хвилин. Крім того, для дітей молодшого віку рекомендується обмежити телевізійні сеанси до одного-двох разів на тиждень.

Не забувайте про правильну організацію режиму занять та відпочинку.

Важливо так продумати режим дня дитини, щоб попередити зорове стомлення.

Під час занять слідкуйте, щоб світло падало з лівої сторони. Шкідливо, якщо світло направлене в обличчя та засліплює очі.

Недостатнє освітлення також шкодить: дуже напружується зір, швидко втомлюються очі, різко знижується працездатність. 3аняття при недостатньому освітленні викликає різке зниження гостроти зору головний біль. Вдома краще всього виконувати завдання при світлі настільної лампи, покритою зеленим абажуром або матовим.

Для охорони зору необхідно робити перерви в зоровій роботі (читанні, письмі, розгляданні ілюстрацій) через кожні 10­-15 хвилин. Під час перерви треба робити      соляризацію, пальмінг, дивитися вдаль, рухатися на свіжому повітрі. Під час заняття слідкувати, щоб підручник, зошит були на відстані 30-35 см. від очей.

Джерело: http://corr.ks.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна