Закрити
Слова - назви предметів (заняття третє)
18 Жовтня 2012, 23:22 , Переглядів: 2967
FacebookTwitterLivejournal
Слова - назви предметів (заняття третє) Фото: www.procaretherapy.com Слова - назви предметів (заняття третє)

Логопедичне заняття з корекції мовлення з учнями 3 класу. Логопедичний висновок: порушення читання та письма, обумовлене н/в ЗНМ).

Мета:

  • закріплювати поняття "слова — назви предметів";
  • уміння визначати рід слів - предметів; формувати вміння змінювати слова за числами;
  • збагачувати словниковий запас дітей, уточнювати значення незнайомих слів.

Обладнання: предметні малюнки, м'ячі, індивідуальні картки,картки зі словами ВІН, ВОНА, ВОНО

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

ІІ. Основна частина

1. Повторення

1) Розгляньте малюнки. Поставте питання до слів - назв малюнків. Розподіліть малюнки до карточок зі словами ВІН, ВОНА, ВОНО, пояснюючи свої дії. Визначте рід слів - предметів. (Діти ставлять питання, потім розподіляють слова до карток зі словами він, вона, воно. Визначають рід слів — предметів.)

2) Робота за індивідуальними картками

2. Формування вміння визначати число слів - предметів

1) Гра «Один — багато»

Вчитель - логопед пропонує учням встати. Кожній дитині дає м'яч.

- Скільки предметів у вас у руках ? ( Один )

- Що ти тримаєш в руках ? (запитує логопед у кожної дитини) (М'яч)

- Кинь мені свій м'яч. (діти кидають свої м'ячі логопеду)

- Скільки у мене предметів ? ( Багато )

- Що у мене на столі ? ( М'ячі )

Висновок:

Коли предмет один - то число однина.

Коли предметів багато - то число множина.

2) Гра «Один — багато»

Кидаючи м'яч, називаю слово в однині, а дитина, повертаючи м'яч — в множині.

Логопед: Діти:

  • книга - книги
  • слово - слова
  • людина - люди
  • кухар - кухарі
  • професія - професії
  • пекар - пекарі
  • художник - художники
  • будівельник - будівельники

3) Робота з словами

На дошці малюнки.

- Назвіть малюнки словом. Запишіть слова - назви предметів в стовпчик у зошит.

- Визначте рід слів - предметів. Визначте число слів - предметів. Утворіть множину слів — предметів.

4) На дошці малюнки ( професії з попереднього заняття ) та схема речення.

- Складіть речення за схемою.

Діти складають речення і записують їх в зошит.

Наприклад:

ПЕКАР - ЦЕ ПРОФЕСІЯ.

ПЕКАР, КУХАР, БУДІВЕЛЬНИК, ХУДОЖНИК - ЦЕ ПРОФЕСІЇ.

- Визначте рід та число слів — предметів.

Фізкультхвилинка

5) Робота за індивідуальними картками

Запишіть вірш в зошит.

Це ж чому завжди у Тані
Щічки свіжі та рум'яні ?
А тому, що Таня наша
Їсть і борщ, і хліб, і кашу.

- Графічно позначте слова - предмети. Визначте рід та число слів -предметів. (Діти виконують завдання, вчитель-логопед перевіряє та допомагає ).

3. Підсумок

- Яку частину мови ми з вами вивчили ?

- Що про цю частину мови ви розкажете батькам,коли прийдете з заняття ?

Перевірка зошитів дітей.

Джерело: http://teacher.at.ua
Автор: Войко Н.Л., Вчитель-логопед ЗОШ І-ІІІ ст. №20 м. Хмельницький
Видалити Відміна
Забанити Відміна